سخن نخست شماره 27

«باسمه تعالی»

 

تابستان سال 1400 مقارن با ایام حج ابراهیمی و عیدین شریفین قربان و غدیر است و جا دارد که این ایام مبارک را به مخاطبین نشریه تبریک گفته و برایشان آرزوی سعادت نماییم.

بر اساس آیین­نامه جدید نشریات علمی، سردبیر نشریه می­بایست رتبه علمی استادی را اخذ کرده باشد و این مهم از طرف وزارت عتف در سال جاری نیز اعمال گردید و لذا هیأت تحریریه نشریه علی رغم فعالیت بی‌نظیر جناب آقای دکتر جواد غلام نژاد، بخصوص در به نظم درآوردن فرایندهای نشریه در دوره مسئولیت سردبیری، با پیشنهاد ایشان تصمیم بر این شد تا مجدداً جناب آقای دکتر محمد فاتحی مرجی استاد تمام دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه یزد را به عنوان سردبیر نشریه برگزیده شود.

"سومین کنفرانس فناوری­های معدنکاری ایران" قرار است در اسفند ماه سال 1400 به صورت مجازی برگزار گردد. این کنفرانس قرار بود که به صورت 3 سال یک­ بار، وضعیت کمی و کیفی فناوری­های معدنکاری از نوآوری تا تجاری سازی را رصد نماید و کارهایی که در این زمینه قابلیت دارند تا به صورت مقالات علمی و یا صنعتی درآیند را معرفی کرده و به نوعی پایشی بر این حوزه از فناوری­ها باشد. اولین دوره کنفرانس در سال 1391، دومین دوره در سال 1395 و سومین آن با 2 سال تأخیر در سال جاری برگزار خواهد شد. مخاطبین عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانند به سایت کنفرانس به آدرس (imt2022.yazd.ac.ir) مراجعه نمایند.

از دیگر کنفرانس­های مهم در حوزه مهندسی معدن که قرار است در سال 1400 برگزار شود می­توان به کنگره ملی ذغالسنگ ایران، کنفرانس سنگ­های ساختمانی و کنفرانس مهندسی معدن ایران اشاره نمود.

در انتها از کلیه اساتید، دانشجویان، مهندسین و کارشناسان علوم زمین و معدنکاری خواهشمندیم تا انتقادها و پیشنهادهای سازنده خود را به هر طریق ممکن برای ما ارسال کنند و مطمئن باشند که راهگشای ما خواهد بود.