حامیان نشریه

شرکت سنگ آهن مرکزی ایران

شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از سال 1350 اولین تولیدکننده سنگ آهن کشور است که در حال حاضر از ماده معدنی معادن چغارت و سه چاهون محصولات سنگ دانه‌بندی شده، کنسانتره و گندله تولید می‌نماید. این شرکت از ابتدای انتشار نشریه بر اساس صورت‌جلسه مورخ 1393/9/6 کمیته تحقیق و توسعه خود، حمایت معنوی و مادی‌اش را از نشریه اعلام داشته و تا کنون علاوه بر همکاری‌های مشترک هزینه‌های داوری نشریه را پرداخت نموده است.

انجمن مهندسی معدن ایران

انجمن مهندسی معدن ایران در دی‌ماه سال ۱۳۸۱ ثبت و به‌طور رسمی با هدف گسترش، پیشبرد و ارتقای علم مهندسی معدن، توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی و فناوری این حوزه مهندسی فعالیت خود را آغاز کرد.  نشریه روش‌های تحلیلی و عددی در مهندسی معدن در سال 1387 طی نامه‌ای از هیات مدیره وقت درخواست حمایت انجمن از نشریه را نمود که طی نامه شماره 870007  مورخ 1387/04/22 موافقت هیات مدیره اعلام گردید و از آن زمان تا امروز نام انجمن مهندسی معدن به عنوان حامی نشریه در تمام نسخ ذکر گردیده است. اما به‌طور رسمی توافق‌نامه همکاری در آذرماه 1399 بین رییس انجمن و معاون پژوهشی دانشگاه یزد امضا گردیده است و همکاری‌ها رو به گسترش است.

تفاهم نامه با انجمن مهندسی معدن ایران

پژوهشکده فناوری‌های معدنکاری

این پژوهشکده با ایجاد گروه پژوهشی معدن در مرکز تحقیقات مهندسی دانشگاه یزد در سال 1383 آغاز به کار کرد. در سال 1387 با دو مرکز پژوهشی سنگ آهن و ذغالسنگ ادامه کار داد و سپس در سال 1392 با اخذ موافقت اصولی از وزارت عتف با عنوان پژوهشکده مهندسی معدن فعالیت نمود و نهایتاً در سال 1396 با عنوان پژوهشکده فناوری‌های معدنکاری و با سه گروه پژوهشی گروه پژوهشی فناوری‌های سنگ آهن، گروه پژوهشی فناوری‌های زغالسنگ و گروه پژوهشی فرآوری مواد معدنی موافقت قطعی وزارت را دریافت نمود.

این پژوهشکده هم از منظر ساختاری و هم از نظر علمی به همراه دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه یزد اصلی‌ترین حامی این نشریه بوده و کاربردی شده فضای علمی نشریه مربوط به فعالیت‌های این مرکز پژوهشی است.