سخن نخست شماره 22

به نام خـداوند لـوح و قـلم              حقیقت نگار وجود و عـدم

خدایی که داننده رازهاست              نخستین سرآغاز آغازهاست

بیست و دومین شماره نشریه «روش‌های تحلیلی و عددی در مهندسی معدن» را در شرایطی آماده و تقدیم حضورتان می‌کنیم که بیشتر از یک دهه به صورت دوفصلنامه و فصلنامه مخاطب شما عزیزانی بودیم که به صورت نویسنده، داور و یا خواننده مطالب، یاریگر و مشوق ما هستید. طبق قراری که با هم داشتیم در نظر بود سالانه یک شماره را به مقالات انگلیسی شما اختصاص دهیم تا ضمن یک دست شدن مطالب در یک نسخه با حفظ اصالت فارسی نشریه، قابلیت پیوستن به موسسات نمایه‌سازی بین‌المللی را به وجود آوریم که این مهم در خصوص شماره زمستان سال 98 به دلیل تعداد و محدودیت‌های نشریات علمی میسر نگردید. لذا توصیه به نویسندگان محترم اینست که به ازای هر دو مقاله فارسی ارسالی به نشریه، حداقل یک مقاله را به صورت انگلیسی برای نشریه ارسال نمایید تا علاوه بر بهره‌برداری از دیگر مزایای آن، پشتیبان بین‌المللی شدن نشریه نیز باشید.

مطابق با آخرین اخبار و اطلاعات، هفتمین کنفرانس ملی مکانیک سنگ که توسط انجمن مکانیک سنگ ایران و دانشگاه تهران برگزار می‌شود قرار است روزهای 20 و 21 آبان ماه 1399 برگزار گردد و انجمن مهندسی معدن ایران نهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران را در اسفند ماه ۱۳۹۹ برگزار می‌کند و نهایتاً دومین کنفرانس ملی مدلسازی در مهندسی معدن و علوم وابسته را مطابق با سال‌های گذشته دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین در روزهای30 مهر ماه تا یکم آبان ماه 1399 برگزار می‌نماید که از خداوند متعال توفیقات عزیزان برگزار کننده را خواستاریم.

دست اندرکاران این فصلنامه علمی- پژوهشی که از اغلب دانشگاه‌های دارای رشته مهندسی معدن انتخاب شده‌اند، از همه متخصصان، محققان و دانشجویان این عرصه دعوت می‌کنند که با ارسال مقالات علمی خود به خصوص مقالات دارای نوآوری‌های بدیع، حامی اصلی نشریه خودشان باشند و البته جا دارد از این عزیزان که بدون هیچ چشم‌داشتی وقت گرانبهای خود را در اختیار نشریه قرار داده‌اند تشکر و قدردانی داشته باشیم. خداوند بر اجرشان بیافزاید، انشاءالله.